ХХІ ғасыр техниканың даму ғасыры болғандықтан, компьютерлер мен роботтар адам өмірінде үлкен орын алады. Бүгін” ақылды ” ойыншық машиналар біздің өмірімізге ене бастады. Медицинадан ғарышкерлікке дейін барлық жерде адамдар роботтардың көмегіне жүгінеді.

Дрон роботтары мерекелік іс-шаралардан бейне-баян түсіреді, қол роботтары керемет жылдамдықпен және жоғары дәлдікпен күрделі механизмдерді жасайды. Сарапшылардың пікірінше, алдағы 20 жылда адам жасаған жұмыстың жартысын Роботтар жасай алады.

Осы мақсатта біздің колледжде ерте бейіндеу үшін оқушыларды техникалық мамандықтарға тарту бойынша жұмыстар жүргізілуде. Елордалық №67, №18 мектептердің 8-11 сынып оқушылары үшін “жас-Маман” жобасы аясында сатып алынған жабдықтарды пайдалана отырып, тегін үйірмелік сабақтар ұйымдастырылды; онда оқушылар сабақтан тыс уақытта роботтарды құрастырады және бағдарламалауды меңгере бастайды.

Робототехника жобалау сабақтары мақсатқа жету үшін ойлауды, шыдамдылықты және табандылықты дамытады. Сонымен қатар, студенттер болашақ мамандықты таңдауға бағдарлана алады.

Робототехника үйірмесінде оқушылар зерттеулер жүргізеді және өз жобаларын іске асыруға мүмкіндік алады.

АСТАНА ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ